Przejdź do głównej zawartości

Ocalimy świat


Wspaniała wiadomość!!

Przez cały rok pracowaliśmy i poznawaliśmy problemy oraz przyczyny  globalnego kryzysu ekologicznego i klimatycznego. Niepokoimy się o przyszłość naszej planety. Dlatego przystąpiliśmy do programu proekologicznego i włączyliśmy swoimi działaniami do ratowania naszego świata.

Rozumiemy przyczyny katastrofalnych zmian w środowisku naturalnym i chcemy zatrzymać niekorzystne zmiany ratując życie na Ziemi. 



Nasza praca została nagrodzona. :)) 👉 Finał konkursu   

15 czerwca 2023 r. o godz. 12.00 na fanpejdżu Fundacji na FB odbył się Finał I edycji Ekoprogramu z charakterem OCALIMY ŚWIAT, adresowanego do uczniów wszystkich poziomów nauczania szkół podstawowych. W Programie wzięło udział ponad 34 tysiące uczniów z 416 placówek z 307 miejscowości w całym kraju!

W czasie spotkania online z udziałem przedstawicieli Organizatora i Partnerów oraz autorki Katarzyny Ryrych podsumowano I edycję Programu. Podano zwycięskie oraz wyróżnione szkoły i klasy w  Konkursie na najlepszy projekt proekologiczny w trzech kategoriach wiekowych. 

👉👀WYNIKI KONKURSU👀👈

Nasz projekt konkursowy "Ratujemy Ziemię" został nagrodzony II nagrodą w kategorii klas I-III.


Druga niespodzianka nadeszła późnym wieczorem:

Międzynarodowy projekt eTwinning zatytułowany "Butterfly effect", który zrealizowaliśmy w zeszłym roku z partnerskimi klasami z Turcji i Polski otrzymał właśnie prestiżowe wyróżnienie:


    Congratulations! Your school has been awarded the European Quality Label for the work in the eTwinning project "Butterfly Effect". This means that your work, the work of your students and the collaboration with your partners met the Quality Label Framework criteria and received a high score.
 


W Dzień pustej klasy świętowaliśmy nasze sukcesy 💓👦👧💓

Spędziliśmy ten dzień na wspólnej zabawie osłodzonej smaczną niespodzianką przygotowaną przez naszych rodziców. Dziękujemy :)

 

 


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Detektywistyczne zagadki

 Rozwiązujemy zagadki z Detektywem Pozytywką Grzegorz Kasdepke to autor pełnych humoru książek dla dzieci i młodzieży, napisał ich ponad 60. Zajmuje się również pisaniem artykułów dla dorosłych, a także scenariuszy do seriali i programów telewizyjnych. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu   spotkanie z autorem Jakie znamy książki Grzegorza Kasdepki? m.in.: Wakacje Potworaka Skąd się wziął pomysł na detektywa Pozytywkę? Grzegorz Kasdepke zdradza tajemnice   Grzegorz Kasdepke wydał całą serię książek o detektywie Pozytywce. Napisz tytuły książek w sposób chronologiczny, czyli od najwcześniejszych do najpóźniejszych wydań. Detektyw Pozytywka  Nasza Księgarnia 2005 Wakacje detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2011 Pamiątki detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2007 Nowe kłopoty detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2006 Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki  Nasz

Bracia miesiące

 Była w chacie gospodyni. Miała córkę i miała pasierbicę. Pasierbica była dobra, a córka była dokuczliwa.  Pasierbica zawsze miała główkę gładko przyczesaną, liczko umyte, sukienkę, choć biedniutką, ale czystą.  Córka była roztargana, często nieumyta, a jak jej się spódniczka ubłociła, to w takiej szargulicy wciąż chodziła. Ludzie na pasierbicę mówili: ładniutka, na córkę brzydulicha, więc macocha pasierbicy nie lubiła. Baśń Janiny Porazińskiej pt. "O dwunastu miesiącach" cały tekst Dlaczego luty a nie skuty?  Dlaczego maj zamiast zielony raj? W jaki sposób powstawały nazwy miesięcy roku? A to ciekawe : nazwy miesięcy Dopasuj fotografię do odpowiedniego miesiąca

Europejski Tydzień Kodowania

  EU Code Week,  czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. EU Code Week to inicjatywa zapoczątkowana w 2013 r. przez grupę ambitnych wolontariuszy, programistów, koderów, nauczycieli i przedsiębiorców – osób, które uznały za konieczne, aby europejska opinia publiczna posiadała podstawową wiedzę na temat kodowania. Do 2017 r. inicjatywa rozprzestrzeniła się na cały kontynent, a w 2018 r. Komisja Europejska poparła inicjatywę w ramach Planu działań na rzecz edukacji cyfrowej, zachęcając wszystkie szkoły w Europie do udziału. W zeszłym roku ruch dotarł do 4,2 miliona uczestników w ponad 80 krajach na całym świecie, co doprowadziło nas do tego dnia. W tym roku Code Week odbędzie się od 10 do 25 października, a jego celem jest dotarcie do połowy wszystkich szkół w Europie, Mapa Europe Code Week Nasze wydarzenia: Odkoduj obraz- wspólnymi siłami tworzymy ruchomy obraz  Zad.1 CLEAN