Przejdź do głównej zawartości

Wirtualne podróże IV

 



Projekt Wirtualne podróże przeznaczony jest dla uczniów klas 0-5 z terenu Polski oraz dla uczniów szkół polonijnych z Europy i świata. 

Projekt rozwija takie kompetencje, jak: 

  • wiedza o świecie, 
  • kreatywność, 
  • skupienie,  
  • otwartość, 
  • akceptacja. 

Udział w projekcie jest okazją do nawiązania współpracy i znajomości z nauczycielami i zespołami klasowymi z różnych części Polski i świata.  

W czasie zadań wykonywanych w ramach projektu „Wirtualne podróże” realizowane są zapisy z podstawy programowej oraz Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa na rok 2024/2025.

1. Edukacja prozdrowotna w szkole – kształtowanie zachowań służących zdrowiu, rozwijanie sprawności fizycznej i nawyku aktywności ruchowej.

2. Szkoła miejscem edukacji obywatelskiej, kształtowania postaw społecznych i patriotycznych, odpowiedzialności za region i ojczyznę.

3. Wspieranie dobrostanu dzieci i młodzieży, ich zdrowia psychicznego. Rozwijanie u uczniów i wychowanków empatii i wrażliwości na potrzeby innych. Podnoszenie jakości edukacji włączającej i umiejętności pracy z zespołem zróżnicowanym.

4. Wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli

5. Kształtowanie myślenia analitycznego poprzez interdyscyplinarne podejście do nauczania przedmiotów przyrodniczych i ścisłych.

7. Praca z uczniem z doświadczeniem migracyjnym, w tym w zakresie nauczania języka polskiego jako języka obcego.

Co to znaczy podróżować? -lekcja na żywo 👉 LEKCJA 1

😍 Co to znaczy podróżować?

😍 Jak zbudowany jest świat? Ile jest kontynentów?

😍 Co dają nam bliskie podróże?

😍 Co można zobaczyć daleko? 

😍 Jak wygląda podwodny świat? Gdzie można go zobaczyć?

W trakcie lekcji na żywo odwiedziliśmy szybko różne ciekawe miejsca w naszej Ojczyźnie. Okazało się, że są to miejscowości, w których mieszkają uczniowie biorący aktywny udział w projekcie Wirtualne Podróże. Sprawdziliśmy również dlaczego w podróży potrzebny jest kompas. Tyle różnych miejsc, niezwykłych nazw i rzeczy.

Piękna nasza Polska cała - lekcja na żywo 👉 LEKCJA 2

W trakcie lekcji poszukamy odpowiedzi na pytania:

😍 Za co kochać Polskę?

😍 Jak wygląda nasz kraj?

😍 Jaka jest stolica Polski?

😍 Jakie miejsca w Polsce mogą zaskoczyć?

😍 Czy poznawanie historii może być ciekawe?

Niedawno obchodziliśmy 106 rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Okazało się, że 100 lat to okres wspaniałego rozkwitu naszego kraju. Uczniowie mogli zobaczyć wiele nieznanych dla nich ale pięknych zakątków Polski. 
Każdy z nich miał za zadanie przedstawić, za co kocha swój kraj, co najbardziej się mu w nim podoba. Wykonanie krótkiej ale szybkiej notatki w ciągu pól godziny to trudne wyzwanie, jednak uczniowie starają się mu podołać. Oto przeróżne spojrzenia na piękno naszej Ojczyzny oczami drugoklasistów:


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Detektywistyczne zagadki

 Rozwiązujemy zagadki z Detektywem Pozytywką Grzegorz Kasdepke to autor pełnych humoru książek dla dzieci i młodzieży, napisał ich ponad 60. Zajmuje się również pisaniem artykułów dla dorosłych, a także scenariuszy do seriali i programów telewizyjnych. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu   spotkanie z autorem Jakie znamy książki Grzegorza Kasdepki? m.in.: Wakacje Potworaka Skąd się wziął pomysł na detektywa Pozytywkę? Grzegorz Kasdepke zdradza tajemnice   Grzegorz Kasdepke wydał całą serię książek o detektywie Pozytywce. Napisz tytuły książek w sposób chronologiczny, czyli od najwcześniejszych do najpóźniejszych wydań. Detektyw Pozytywka  Nasza Księgarnia 2005 Wakacje detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2011 Pamiątki detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2007 Nowe kłopoty detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2006 Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki  Nasz

Bracia miesiące

 Była w chacie gospodyni. Miała córkę i miała pasierbicę. Pasierbica była dobra, a córka była dokuczliwa.  Pasierbica zawsze miała główkę gładko przyczesaną, liczko umyte, sukienkę, choć biedniutką, ale czystą.  Córka była roztargana, często nieumyta, a jak jej się spódniczka ubłociła, to w takiej szargulicy wciąż chodziła. Ludzie na pasierbicę mówili: ładniutka, na córkę brzydulicha, więc macocha pasierbicy nie lubiła. Baśń Janiny Porazińskiej pt. "O dwunastu miesiącach" cały tekst Dlaczego luty a nie skuty?  Dlaczego maj zamiast zielony raj? W jaki sposób powstawały nazwy miesięcy roku? A to ciekawe : nazwy miesięcy Dopasuj fotografię do odpowiedniego miesiąca

Europejski Tydzień Kodowania

  EU Code Week,  czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. EU Code Week to inicjatywa zapoczątkowana w 2013 r. przez grupę ambitnych wolontariuszy, programistów, koderów, nauczycieli i przedsiębiorców – osób, które uznały za konieczne, aby europejska opinia publiczna posiadała podstawową wiedzę na temat kodowania. Do 2017 r. inicjatywa rozprzestrzeniła się na cały kontynent, a w 2018 r. Komisja Europejska poparła inicjatywę w ramach Planu działań na rzecz edukacji cyfrowej, zachęcając wszystkie szkoły w Europie do udziału. W zeszłym roku ruch dotarł do 4,2 miliona uczestników w ponad 80 krajach na całym świecie, co doprowadziło nas do tego dnia. W tym roku Code Week odbędzie się od 10 do 25 października, a jego celem jest dotarcie do połowy wszystkich szkół w Europie, Mapa Europe Code Week Nasze wydarzenia: Odkoduj obraz- wspólnymi siłami tworzymy ruchomy obraz  Zad.1 CLEAN