Przejdź do głównej zawartości

Kierunek bezpieczeństwo

 Rozpoczynamy przygodę z projektem KIERUNEK BEZPIECZEŃSTWO






Drugi dzień w szkole pierwszaków z Rostarzewa.

Obejrzeliśmy film wprowadzający nas do projektu o bezpieczeństwie. Omówiliśmy najważniejsze zasady zachowania bezpieczeństwa w szkole podczas stanu epidemii. Wywiązała się ciekawa dyskusja, a z dyskusji wnioski: że najpierw sami musimy się nauczyć, aby przesłać rady dla robotów. a następnie pierwszaki wymyśliły swoją pierwszą notatkę, jak je zapamiętać! 


Wybraliśmy i omówiliśmy zasady, które chcemy przestrzegać w naszej klasie tworząc Kodeks naszej klasy. Będziemy uczyć się dbać o relacje pomiędzy nami i nauczycielami oraz uczyć się przestrzegania norm i zasad bezpieczeństwa dotyczących naszego zdrowia, pobytu w klasie i w szkole oraz zasad bezpieczeństwa  na ulicy, podczas drogi do szkoły. 



Kodeks klasowy- ważna rzecz artykuł Katarzyny Fiebiger

Poznajemy szkoły nowych kolegów i koleżanek

Dowiedzieliśmy się, skąd pochodzą projektowi partnerzy, poznaliśmy i liczyliśmy miejscowości. Szkół jest bardzo dużo, naliczyliśmy 19.

Interaktywna mapa szkół


Uczymy się dobrze rozpoznawać kierunki: lewo- prawo, aby poprawnie a przede wszystkim bezpiecznie zachowywać się na ulicy i na przejściach dla pieszych.



Rozpoczęliśmy ćwiczenia na macie- pokazujemy Misiowi, którędy ma pójść, by odnaleźć dom przyjaciela, a po drodze znaleźć smakołyki :)



Uczniowie rysowali swoje ulubione miejsca w naszej szkole, te w których czują się dobrze i bezpiecznie.



Czy wiem, jak zachować się na drodze? - sprawdziliśmy nasze dotychczasowe dokonania, co już potrafimy: Ile znaków drogowych dobrze rozpoznajemy? Czy wiemy, co to znaczy i jak się zachowywać, aby być bezpiecznym na drodze?


Doskonalimy rozpoznawanie znaków drogowych rozwiązując zagadki i ćwiczenia interaktywne: Uwaga! Uwaga!

Stworzyliśmy też nasze autorskie znaki:




Dużo uwagi poświęcamy na naukę kulturalnego zachowania się w klasie, w szkole i wśród starszych osób. prowadzimy rozmowy a także uczymy się dokonywać samooceny. Ważne sprawy
Przygotowaliśmy wesołe stworki na dobre humorki, które wyślemy naszym koleżankom i kolegom z partnerskiej szkoły:

nasze stworki na dobre humorki autorstwa Iwona Pawłowska

Album stworków - prace uczniów uczestniczących w projekcie Kierunek bezpieczeństwo 

Od klasy 1 a i pani wychowawczyni Renaty ze Szkoły Podstawowej w Bogatyni otrzymaliśmy bardzo miłą przesyłkę: 



Jak dbamy o bezpieczeństwo w klasie i w szkole opowiedzieliśmy razem z innymi dziećmi biorącymi udział w projekcie.



 Razem z naszymi partnerami projektowymi opracowaliśmy zestaw mówiących znaków drogowych. Oto nasze w wykonaniu Seweryna i Karola:




Rozwiązujemy Quiz na temat bezpieczeństwa : quiz


Układamy puzzle wykonane ze znaków drogowych: nasze oraz naszych koleżanek i kolegów.




Komentarze

Popularne posty z tego bloga

List z Afryki

Przyszła wiosenka a z nią... Cel: potrafię opisać i narysować wygląd ptaka wracającego zza morza NaCoBeZu: rozpoznaję i nazywam wiosenne kwiaty, zwiastuny wiosny, rozwiązuję zagadki o polskich ptakach, czytam wiersz z podziałem na role, układam i zapisuję opis bociana. Nazwij kwiaty, które witają wiosnę: Wiosenne kwiaty Posłuchaj i odgadnij , który ptak jest rozwiązaniem zagadki. Obejrzyj film o bocianach i zapamiętaj o nich jak najwięcej szczegółów. Posłuchaj odgłosu, który wydaje bocian  Przeczytaj wiersz w podręczniku na str. 43  z podziałem na role. Pokaż ruchem, co robi człowiek, zwierzę, roślina na wiosnę- kalambury. Zobacz, jak można opisać wygląd bociana: ćwiczenia str. 28-29 .  Opisz i narysuj bociana w zeszycie.  Wstęp zawiera informacje na temat: co opisujesz (nazwa ptaka, skąd pochodzi) Rozwinięcie zawiera informacje na temat: wyglądu zewnętrznego, zachowań, sposobu odżywiania, poruszania się. Zakończenie zawiera informacje na temat: Twojego stosunku do zwierzęcia.   

Detektywistyczne zagadki

 Rozwiązujemy zagadki z Detektywem Pozytywką Grzegorz Kasdepke to autor pełnych humoru książek dla dzieci i młodzieży, napisał ich ponad 60. Zajmuje się również pisaniem artykułów dla dorosłych, a także scenariuszy do seriali i programów telewizyjnych. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu   spotkanie z autorem Jakie znamy książki Grzegorza Kasdepki? m.in.: Wakacje Potworaka Skąd się wziął pomysł na detektywa Pozytywkę? Grzegorz Kasdepke zdradza tajemnice   Grzegorz Kasdepke wydał całą serię książek o detektywie Pozytywce. Napisz tytuły książek w sposób chronologiczny, czyli od najwcześniejszych do najpóźniejszych wydań. Detektyw Pozytywka  Nasza Księgarnia 2005 Wakacje detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2011 Pamiątki detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2007 Nowe kłopoty detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2006 Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki  Nasz

Nowy Rok Szkolny

  Już wrzesień, czas do szkoły! Wspomnimy zabawy i wakacyjne beztroski, powitamy kolegów i koleżanki z wioski. Zapraszamy do pierwszej klasy- tutaj czekają cię przygody,  nowe przyjaźnie i nowe wyzwania w pogody i niepogody. Ale nie martw się, bo to też może być zabawa- Jeśli będziesz ciekawy, pracowity i odważny To na pewno osiągniesz sukces i .. niejedno zmartwienie zamienisz w zadowolenie! Jesteśmy zespołem, razem damy radę! Stworzymy wspaniałą, wesołą gromadę. Życzę ci szczęśliwego i owocnego roku szkolnego! Jestem Waszą nową Panią.   Mam na imię Iwona.  Bardzo lubię poznawać świat, wędrować po górach, zwiedzać nowe miejsca.  Jestem wielką entuzjastką i orędowniczką ochrony otaczającej nas natury. Powitanie autorstwa Iwona Pawłowska 🎵🎸 Dzień dobry 👌🎵 W mojej szkole 1. Pierwszy dzwonek dziś zadzwonił,  w pierwszej klasie jestem już.  W mojej szkole jest wesoło,  mam przyjaciół chyba stu. Ref.: Czytam, liczę, recytuję,  piszę, tańczę, koloruję.  Tak mi w szkole mija cza