Przejdź do głównej zawartości

Wirtualne podróże III

 

17 października 2023 o godz. 9.50 rozpoczęliśmy pierwszą lekcję na żywo z panią Sabiną Piłat na kanale YouTube Nauka w plecaku w projekcie Wirtualne podróże.

W projekcie Wirtualne podróże biorą udział dzieci nie tylko z terenu Polski, ale też uczniowie szkół polonijnych z Europy i świata. 

💓Projekt rozwija takie kompetencje, jak: 

  • wiedza o świecie, 
  • kreatywność, 
  • skupienie,  
  • otwartość, 
  • akceptacja.
☝W czasie zadań wykonywanych w ramach projektu „Wirtualne podróże” realizowane są zapisy z podstawy programowej oraz Podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej na rok 2023/24. 

Pkt 1. Kontynuacja działań na rzecz szerszego udostępnienia kanonu i założeń edukacji klasycznej oraz sięgania do dziedzictwa cywilizacyjnego Europy.
Pkt 6. Podnoszenie jakości wsparcia dla dzieci, uczniów i rodzin udzielanego w systemie oświaty poprzez rozwijanie współpracy wewnątrz- i międzyszkolnej, a także z podmiotami działającymi w innych sektorach.
Pkt 7. Wspieranie nauczycieli w podejmowaniu inicjatyw/działań w zakresie zachęcania i wspierania uczniów do rozwijania ich aktywności fizycznej.
Pkt 8. Wspieranie rozwoju umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli.
Pkt 9. Wspieranie rozwoju nauki języka polskiego i oświaty polskiej za granicą. 

🍁🍃🍂 I lekcja na żywo LEŚNE OPOWIEŚCI 🍁🍃🍂

Pierwsze spotkanie z Wirtualnymi podróżami było nową i ciekawą formą wirtualnej lekcji, podczas której pierwszaki dowiedziały się wielu leśnych ciekawostek. Lekcja online  pokazała małym uczniom inny sposób uczenia się, wymagała od nich umiejętności słuchania, uważności i równocześnie notowania własnych spostrzeżeń.
Czego dowiedzieliśmy się  o lesie? 
🌳 Co to za miejsce- las?  🌳 Jak zbudowany jest las? 
🌳 Co można robić w lesie? Kogo w nim spotkać? 🌳 Jak zachowywać się w lesie?
🌳 Czy wszystkie lasy wyglądają tak samo? (czyli niezwykłe lasy na świecie)

Pierwszaki po raz pierwszy wykonały własną notatkę wizualną, zanotowały różne informacje a także poznały sposób rysowania lisa. Bardzo zadziwił ich las namorzynowy i niezwykła sosna "na szczudłach" rosnąca w Wełczu na wschodzie naszego kraju.


Drugie spotkanie pierwszaków z Nauką w plecaku okazało się być wirtualną wycieczką do najciekawszych zakątków naszej Ojczyzny. ❤️ Co nas spotkało w czasie lekcji?

Niektórzy pierwszy raz spotkali się oko w oko z krasnoludkami, zaskoczeni byli pięknem Mazur. Jednak największym zaskoczeniem była szkoła lotników w Dęblinie.
❤️ Czym jest Polska? ❤️ Co słychać w stolicy Polski?
❤️Co można robić w Polsce? ❤️Co warto zobaczyć w naszym kraju? Rozpoczęliśmy tworzenie albumów o Polsce, do których pozbieramy najciekawsze wspomnienia z naszych wypraw po Polsce.

 



🎅🎄🎇 III lekcja na żywo - WYPRAWA NA PÓŁNOC..  🎇🎅🎄

🎅 Gdzie mieszka Mikołaj?
🎅 Jak  jest w krainie Mikołaja?
🎅 Kto pomaga mu w pracy?

Ciekawe spotkanie z bardzo miłym gościem i jego pomocnikami zrobiło wrażenie na pierwszakach. Wielu bardzo chciałoby pojechać na wycieczkę do Finlandii. Ta przepiękna, zielona kraina wszystkim ogromnie spodobała się.  


Na kolejną lekcję z panią Sabiną uczniowie zareagowali zaciekawieniem i ekscytacją. Co nowego zobaczymy, czego się nauczymy? Odcinek zatytułowany "Z biegiem Wisły" umożliwił pierwszakom poznanie najdłuższej polskiej rzeki, jej źródła, ujścia. Uczniowie zobaczyli jak zmienia się rzeka wraz z jej biegiem, poznali miasta i zabytki nad nią położone, a także faunę i florę w Wiśle. Lekcja była bardzo interesująca, interaktywna i zawierała quizy, zagadki, ankiety i zadania dla uczniów.

💙🌬 Gdzie zaczyna się Wisła?
💙🌬 Gdzie rzeka kończy swój bieg?
💙🌬 Czy Wisła wszędzie wygląda tak samo?
💙🌬 Którędy płynie i ile ma kilometrów?
💙🌬 Czy w Wiśle jest życie?

Pierwszaki własnoręcznie wykonali podróżne torby, do których zbierają wszystkie wspomnienia z wirtualnych podróży.


💙 Dokąd warto podróżować?
💙 Co ciekawego jest w dalekich krajach? 
💙 Co ciekawego jest tuż obok nas?
💙 O czym pamięta podróżnik?

Zagroda żubrów w Pszczynie


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

List z Afryki

Przyszła wiosenka a z nią... Cel: potrafię opisać i narysować wygląd ptaka wracającego zza morza NaCoBeZu: rozpoznaję i nazywam wiosenne kwiaty, zwiastuny wiosny, rozwiązuję zagadki o polskich ptakach, czytam wiersz z podziałem na role, układam i zapisuję opis bociana. Nazwij kwiaty, które witają wiosnę: Wiosenne kwiaty Posłuchaj i odgadnij , który ptak jest rozwiązaniem zagadki. Obejrzyj film o bocianach i zapamiętaj o nich jak najwięcej szczegółów. Posłuchaj odgłosu, który wydaje bocian  Przeczytaj wiersz w podręczniku na str. 43  z podziałem na role. Pokaż ruchem, co robi człowiek, zwierzę, roślina na wiosnę- kalambury. Zobacz, jak można opisać wygląd bociana: ćwiczenia str. 28-29 .  Opisz i narysuj bociana w zeszycie.  Wstęp zawiera informacje na temat: co opisujesz (nazwa ptaka, skąd pochodzi) Rozwinięcie zawiera informacje na temat: wyglądu zewnętrznego, zachowań, sposobu odżywiania, poruszania się. Zakończenie zawiera informacje na temat: Twojego stosunku do zwierzęcia.   

Detektywistyczne zagadki

 Rozwiązujemy zagadki z Detektywem Pozytywką Grzegorz Kasdepke to autor pełnych humoru książek dla dzieci i młodzieży, napisał ich ponad 60. Zajmuje się również pisaniem artykułów dla dorosłych, a także scenariuszy do seriali i programów telewizyjnych. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu   spotkanie z autorem Jakie znamy książki Grzegorza Kasdepki? m.in.: Wakacje Potworaka Skąd się wziął pomysł na detektywa Pozytywkę? Grzegorz Kasdepke zdradza tajemnice   Grzegorz Kasdepke wydał całą serię książek o detektywie Pozytywce. Napisz tytuły książek w sposób chronologiczny, czyli od najwcześniejszych do najpóźniejszych wydań. Detektyw Pozytywka  Nasza Księgarnia 2005 Wakacje detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2011 Pamiątki detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2007 Nowe kłopoty detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2006 Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki  Nasz

Nowy Rok Szkolny

  Już wrzesień, czas do szkoły! Wspomnimy zabawy i wakacyjne beztroski, powitamy kolegów i koleżanki z wioski. Zapraszamy do pierwszej klasy- tutaj czekają cię przygody,  nowe przyjaźnie i nowe wyzwania w pogody i niepogody. Ale nie martw się, bo to też może być zabawa- Jeśli będziesz ciekawy, pracowity i odważny To na pewno osiągniesz sukces i .. niejedno zmartwienie zamienisz w zadowolenie! Jesteśmy zespołem, razem damy radę! Stworzymy wspaniałą, wesołą gromadę. Życzę ci szczęśliwego i owocnego roku szkolnego! Jestem Waszą nową Panią.   Mam na imię Iwona.  Bardzo lubię poznawać świat, wędrować po górach, zwiedzać nowe miejsca.  Jestem wielką entuzjastką i orędowniczką ochrony otaczającej nas natury. Powitanie autorstwa Iwona Pawłowska 🎵🎸 Dzień dobry 👌🎵 W mojej szkole 1. Pierwszy dzwonek dziś zadzwonił,  w pierwszej klasie jestem już.  W mojej szkole jest wesoło,  mam przyjaciół chyba stu. Ref.: Czytam, liczę, recytuję,  piszę, tańczę, koloruję.  Tak mi w szkole mija cza