"Tym ,co naprawdę wychowuje nasze dzieci jest to, co robimy, jak się zachowujemy i kim jesteśmy ze sobą nawzajem z nimi."
Jesper Jull to duński terapeuta rodzinny i pedagog, europejski autorytet w dziedzinie wychowania dzieci. Kieruje siecią poradni wychowawczych Family-Lab International w ponad piętnastu krajach świata. Prowadzi wykłady, seminaria i warsztaty dla rodziców.
Ustanawianie zasad nie jest wygodne, czasem też nie czujemy się odpowiednio surowi. Ma to jednak fundamentalne znaczenie dla kształtowania osobowości i psychiki naszych dzieci.
Dyscyplina, której uczymy nasze dzieci w pierwszych latach życia, jest fundamentem sukcesu, jaki osiągną w przyszłości. Reguły i zasady pomagają dzieciom rozwinąć umiejętność tolerowania frustracji i kontrolowania samych siebie.
Psycholodzy dziecięcy sugerują, by każdy dom ustanawiał własne zasady. W tym sensie nasz sposób myślenia się zmienia. Niezwykle ważną zasadą jest, by dzieci wiedziały, że wszystkie ich działania mają konsekwencje i że ponoszą odpowiedzialność za swoje działania.
Kampania "Domowe zasady ekranowe" promuje zrównoważone korzystanie z urządzeń ekranowych, świadome i celowe wykorzystanie ich dla optymalnego rozwoju dzieci, z równoczesnym umiarem i przestrzeganiem zasad zdrowego korzystania z technologii informacyjnej.
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę rozpoczęła kampanię „Zadbaj o dziecięcy mózg”, której celem jest zwrócenie uwagi rodziców na potrzebę zachowania równowagi w korzystaniu z urządzeń ekranowych przez dzieci oraz uważnego towarzyszenia dziecku i spędzania z nim czasu bez zbędnych rozpraszaczy w postaci ekranów. Fundacja proponuje rodzicom wprowadzenie do codziennego życia tzw. Domowych Zasad Ekranowych, czyli zbioru reguł dotyczących sposobów i czasu korzystania z ekranów. Zasady pomagają zadbać o prawidłowy rozwój mózgu dziecka, uczą uważności i równowagi między aktywnościami online i offline oraz mogą pozytywnie wpłynąć na relacje rodzinne.
Współpraca rodziców z nauczycielami i innymi rodzicami ma ogromny wpływ na rozwój umiejętności swoich dzieci. Spotkania z nauczycielami, innymi rodzicami, wspólne rozmowy, inspirowanie się, wzmacnianie oddziaływań wychowawczych dzieje się równolegle. Jednocześnie dzieci obserwując własnych rodziców zdają sobie sprawę z wagi swojego uczenia się, biorą odpowiedzialność za swoją naukę we własne ręce. Mentoring kierowany przez rodziców
Chciałabym wam polecić super firmę a dokładnie https://www.lovetodream.pl/ oni oferują najlepsze produkty dla dzieci. Mają otulacze dla niemowlaków i dla troszkę starszych dzieci a także piżamki czy śpiworki. Bezpieczny sen to spokojny sen. To ważne.
Rozwiązujemy zagadki z Detektywem Pozytywką Grzegorz Kasdepke to autor pełnych humoru książek dla dzieci i młodzieży, napisał ich ponad 60. Zajmuje się również pisaniem artykułów dla dorosłych, a także scenariuszy do seriali i programów telewizyjnych. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu spotkanie z autorem Jakie znamy książki Grzegorza Kasdepki? m.in.: Wakacje Potworaka Skąd się wziął pomysł na detektywa Pozytywkę? Grzegorz Kasdepke zdradza tajemnice Grzegorz Kasdepke wydał całą serię książek o detektywie Pozytywce. Napisz tytuły książek w sposób chronologiczny, czyli od najwcześniejszych do najpóźniejszych wydań. Detektyw Pozytywka Nasza Księgarnia 2005 Wakacje detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2011 Pamiątki detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2007 Nowe kłopoty detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2006 Tajemnicze zniknięcie d...
EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. EU Code Week to inicjatywa zapoczątkowana w 2013 r. przez grupę ambitnych wolontariuszy, programistów, koderów, nauczycieli i przedsiębiorców – osób, które uznały za konieczne, aby europejska opinia publiczna posiadała podstawową wiedzę na temat kodowania. Do 2017 r. inicjatywa rozprzestrzeniła się na cały kontynent, a w 2018 r. Komisja Europejska poparła inicjatywę w ramach Planu działań na rzecz edukacji cyfrowej, zachęcając wszystkie szkoły w Europie do udziału. W zeszłym roku ruch dotarł do 4,2 miliona uczestników w ponad 80 krajach na całym świecie, co doprowadziło nas do tego dnia. W tym roku Code Week odbędzie się od 10 do 25 października, a jego celem jest dotarcie do połowy wszystkich szkół w Europie, Mapa Europe Code Week Nasze wydarzenia: Odkoduj obraz- wspólnymi siłami tworzymy ruchomy obraz...
Planeta zdrowia. Dlaczego nasze kości są twarde? to projekt edukacyjny Uniwersytetu Dzieci przeznaczony dla uczniów klas 1-3. Uczniowie wyruszą w podróż na Planetę zdrowia, podczas której odkryją, jak dbać o swoje zdrowie i czuć się świetnie na co dzień. 🍎 W czasie zajęć uczniowie: 🍎🍞 nauczą się czytać etykiety produktów i komponować wartościowe posiłki 🍎🍞 sprawdzą, jak działa układ oddechowy, jak bakterie niszczą zęby oraz jak kształt buta wpływa na stopy i samopoczucie 🏃🏄 p oprzez wiele zabaw ruchowych i ćwiczeń fizycznych nie tylko poprawią koordynację, ale także dowiedzą się, jak organizm broni się przed wirusami, jak walczą bakterie i po co nam kości 🏃🏄 uczniowie będą m.in. chodzić boso, biegać, rozciągać się czy rzucać piłką w dal 💓🆘będą uczyć się udzielania pierwszej pomocy 🍎🍞 Na początek: Co wiem na temat zdrowego odżywiania się? 💓💓 Jakich witamin potrzebuje organizm? 🍎🍞 Zagadki : warzywa 🍎🍞 Zdrowe czy nie...
Chciałabym wam polecić super firmę a dokładnie https://www.lovetodream.pl/ oni oferują najlepsze produkty dla dzieci. Mają otulacze dla niemowlaków i dla troszkę starszych dzieci a także piżamki czy śpiworki. Bezpieczny sen to spokojny sen. To ważne.
OdpowiedzUsuń