Przejdź do głównej zawartości

Zabawy młodych czytelników 2

 

Słowa mają moc! Mogą przemienić dni w radosne i pełne pasji i przeciwnie mogą ranić. Zapisane słowa pozostaną na zawsze. Zapisane w książkach ożywają na nowo z każdym nowym czytelnikiem, żyją i zmieniają świat.

"Kto czyta, żyje wielokrotnie" J. Czechowicz

Miasto Książek - dołącz do Miasta książek

Dlaczego warto czytać książki?
  1. Książka to najprostszy sposób na poszerzenie wiedzy.
  2. Książka to dostęp do wskazówek, porad, do rozwoju.
  3. Dobra książka zapewnia relaks i odprężenie, miłe spędzenie czasu. Redukuje stres.
  4. Książka rozwija wyobraźnię, poszerza horyzonty myślowe.
  5. Czytanie poprawia pamięć.

„Człowiek kochający książki jest bogatszy od innych. Czasem przeczytanie jakiejś książki stanowi o losie człowieka.” – Ralph Waldo Emerson

Nasze ulubione książki




Spotkanie z Potworakiem

Pewna rodzina z dwójką dzieci niespodziewanie otrzymuje wielką paczkę. Ku zaskoczeniu każdego z domowników i listonosza okazuje się, że jest w niej przybysz z Kosmosu. Skąd się tam wziął, dlaczego do nich trafił? I czy ma z tym coś wspólnego buszowanie rodzeństwa w internecie wbrew zakazom ojca?   Zapraszam do odwiedzin:

Odwiedziny Potworaka    W kosmos z Potworakiem




 

Kubus Puchatek

"Czasami najmniejsze rzeczy zajmują najwięcej miejsca w twoim sercu"

Przygody sympatycznego misia o małym rozumku zawładnęły sercami kolejnego pokolenia czytelników tej pięknej książeczki.


Zaczarowana zagroda

To książeczka autorstwa państwa Aliny i Czesława Centkiewiczów, którą możemy zaliczyć do klasyki literatury dziecięcej i którą dzieci czytają już od prawie 60 lat. To piękna i mądra opowieść o pingwinach, które nie chciały żyć w zamknięciu. Pozwala dzieciom zrozumieć dzikie zwierzęta, oraz to, że nie należy ich więzić, bo najlepiej czują się na wolności. W końcu tam jest ich miejsce.

Spotkanie z elegancikiem    Spotkanie z pingwinami



My i kamishibai


Detektyw Pozytywka

Jak wygląda detektyw, co przydaje się w pracy detektywa? Dlaczego detektyw uwielbia rozwiązywać zagadki?




Dlaczego Pippi jest śmieszna, oryginalna i odważna ? Czy łamie stereotyp zachowania? Czego możemy nauczyć się do Pippi?  






Jaki był Julek? Skąd czerpał pomysły i inspiracje do pisania? W jaki sposób został poetą? 
Na te i wiele innych pytań znaleźliśmy odpowiedzi w zbiorze pięknie napisanych i zilustrowanych anegdot z życia małego i młodego Juliana Tuwima zatytułowanych "Rany Julek" i opisanych przez Agnieszkę Frączek.  


Opowiadamy swoje historie, więc usiądź wygodnie i posłuchaj!  Karty miasta książek



Komentarze

Popularne posty z tego bloga

List z Afryki

Przyszła wiosenka a z nią... Cel: potrafię opisać i narysować wygląd ptaka wracającego zza morza NaCoBeZu: rozpoznaję i nazywam wiosenne kwiaty, zwiastuny wiosny, rozwiązuję zagadki o polskich ptakach, czytam wiersz z podziałem na role, układam i zapisuję opis bociana. Nazwij kwiaty, które witają wiosnę: Wiosenne kwiaty Posłuchaj i odgadnij , który ptak jest rozwiązaniem zagadki. Obejrzyj film o bocianach i zapamiętaj o nich jak najwięcej szczegółów. Posłuchaj odgłosu, który wydaje bocian  Przeczytaj wiersz w podręczniku na str. 43  z podziałem na role. Pokaż ruchem, co robi człowiek, zwierzę, roślina na wiosnę- kalambury. Zobacz, jak można opisać wygląd bociana: ćwiczenia str. 28-29 .  Opisz i narysuj bociana w zeszycie.  Wstęp zawiera informacje na temat: co opisujesz (nazwa ptaka, skąd pochodzi) Rozwinięcie zawiera informacje na temat: wyglądu zewnętrznego, zachowań, sposobu odżywiania, poruszania się. Zakończenie zawiera informacje na temat: Twojego stosunku do zwierzęcia.   

Detektywistyczne zagadki

 Rozwiązujemy zagadki z Detektywem Pozytywką Grzegorz Kasdepke to autor pełnych humoru książek dla dzieci i młodzieży, napisał ich ponad 60. Zajmuje się również pisaniem artykułów dla dorosłych, a także scenariuszy do seriali i programów telewizyjnych. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu   spotkanie z autorem Jakie znamy książki Grzegorza Kasdepki? m.in.: Wakacje Potworaka Skąd się wziął pomysł na detektywa Pozytywkę? Grzegorz Kasdepke zdradza tajemnice   Grzegorz Kasdepke wydał całą serię książek o detektywie Pozytywce. Napisz tytuły książek w sposób chronologiczny, czyli od najwcześniejszych do najpóźniejszych wydań. Detektyw Pozytywka  Nasza Księgarnia 2005 Wakacje detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2011 Pamiątki detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2007 Nowe kłopoty detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2006 Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki  Nasz

Nowy Rok Szkolny

  Już wrzesień, czas do szkoły! Wspomnimy zabawy i wakacyjne beztroski, powitamy kolegów i koleżanki z wioski. Zapraszamy do pierwszej klasy- tutaj czekają cię przygody,  nowe przyjaźnie i nowe wyzwania w pogody i niepogody. Ale nie martw się, bo to też może być zabawa- Jeśli będziesz ciekawy, pracowity i odważny To na pewno osiągniesz sukces i .. niejedno zmartwienie zamienisz w zadowolenie! Jesteśmy zespołem, razem damy radę! Stworzymy wspaniałą, wesołą gromadę. Życzę ci szczęśliwego i owocnego roku szkolnego! Jestem Waszą nową Panią.   Mam na imię Iwona.  Bardzo lubię poznawać świat, wędrować po górach, zwiedzać nowe miejsca.  Jestem wielką entuzjastką i orędowniczką ochrony otaczającej nas natury. Powitanie autorstwa Iwona Pawłowska 🎵🎸 Dzień dobry 👌🎵 W mojej szkole 1. Pierwszy dzwonek dziś zadzwonił,  w pierwszej klasie jestem już.  W mojej szkole jest wesoło,  mam przyjaciół chyba stu. Ref.: Czytam, liczę, recytuję,  piszę, tańczę, koloruję.  Tak mi w szkole mija cza