Przejdź do głównej zawartości

Earth Day

Działajmy z rozwagą- Ocalmy naszą planetę!

Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku.

Tegoroczne święto obchodzimy w dniu 21 kwietnia 2023 r. pod hasłem „Ziemia na krawędzi”.

W tym roku szczególnie przyjrzymy się kataklizmom, które dotykają Ziemię, a także kryzysom społeczno-gospodarczym. Bardzo ważnym punktem tegorocznego wydarzenia jest pochylenie się  nad tematem wpływu trzęsień ziemi na społeczeństwo i środowisko obszarów dotkniętych kataklizmem (Turcja 2023).

Zainwestuj w naszą planetę. Będąc kontynuacją dobrze przyjętej tegorocznej kampanii, temat koncentruje się na zaangażowaniu rządów, instytucji, przedsiębiorstw i ponad miliarda obywateli, którzy corocznie uczestniczą w Dniu Ziemi, aby wykonali swoją część - wszyscy rozliczani, wszyscy odpowiedzialni.

Działamy dla Ziemi

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętowało Dzień Ziemi. Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących. Święto to jest wspaniałą okazją, by nagłośnić globalne problemy Ziemi i domagać się odpowiednich działań politycznych.



Co udało nam się zrobić?
  • Wykonaliśmy komiks opowiadający o problemach zwierząt i ludzi żyjących na Ziemi.
  • Opracowaliśmy plakaty na temat szkodliwych działań- przyczyn ocieplenia klimatu.
  • Razem z kolegami i koleżankami ze szkoły zasialiśmy rośliny miododajne, będziemy o nie dbać, tak długo jak to będzie potrzebne.
  • Zaprojektowaliśmy infografiki na temat roli pszczół dla całej planety. 
  • Za pomocą długopisów 3D projektujemy model Ziemi, taką jaką jest obecnie oraz taką, o którą walczymy na przyszłość.
Ratujmy ziemię by Iwona Pawłowska


 

Kamienne dekoracje


  1. Zagraj w „EkoHakaton - Latający Talerz”- grę, która opowiada o przygodzie Staszka i jego przyjaciół. 
  2. Podejmuj decyzje, rozwiązuj trudne sytuacje i pokieruj pracami nad projektem własnej gry.
  3. Rozpocznij 👉🐍🐎🐛🐜🐇    wpisz kod: c981b1


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Detektywistyczne zagadki

 Rozwiązujemy zagadki z Detektywem Pozytywką Grzegorz Kasdepke to autor pełnych humoru książek dla dzieci i młodzieży, napisał ich ponad 60. Zajmuje się również pisaniem artykułów dla dorosłych, a także scenariuszy do seriali i programów telewizyjnych. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu   spotkanie z autorem Jakie znamy książki Grzegorza Kasdepki? m.in.: Wakacje Potworaka Skąd się wziął pomysł na detektywa Pozytywkę? Grzegorz Kasdepke zdradza tajemnice   Grzegorz Kasdepke wydał całą serię książek o detektywie Pozytywce. Napisz tytuły książek w sposób chronologiczny, czyli od najwcześniejszych do najpóźniejszych wydań. Detektyw Pozytywka  Nasza Księgarnia 2005 Wakacje detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2011 Pamiątki detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2007 Nowe kłopoty detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2006 Tajemnicze zniknięcie d...

Planeta Zdrowia

 Planeta zdrowia. Dlaczego nasze kości są twarde? to projekt edukacyjny Uniwersytetu Dzieci przeznaczony dla uczniów klas 1-3. Uczniowie wyruszą w podróż na Planetę zdrowia, podczas której odkryją, jak dbać o swoje zdrowie i czuć się świetnie na co dzień.  🍎 W czasie zajęć uczniowie: 🍎🍞  nauczą się czytać etykiety produktów i komponować wartościowe posiłki 🍎🍞 sprawdzą, jak działa układ oddechowy, jak bakterie niszczą zęby oraz jak kształt buta wpływa na stopy i samopoczucie 🏃🏄 p oprzez wiele zabaw ruchowych i ćwiczeń fizycznych nie tylko poprawią koordynację, ale także dowiedzą się, jak organizm broni się przed wirusami, jak walczą bakterie i po co nam kości 🏃🏄 uczniowie będą m.in. chodzić boso, biegać, rozciągać się czy rzucać piłką w dal 💓🆘będą uczyć się udzielania pierwszej pomocy   🍎🍞  Na początek: Co wiem na temat zdrowego odżywiania się? 💓💓  Jakich witamin potrzebuje organizm? 🍎🍞  Zagadki : warzywa  🍎🍞  Zdrowe czy nie...

Europejski Tydzień Kodowania

  EU Code Week,  czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. EU Code Week to inicjatywa zapoczątkowana w 2013 r. przez grupę ambitnych wolontariuszy, programistów, koderów, nauczycieli i przedsiębiorców – osób, które uznały za konieczne, aby europejska opinia publiczna posiadała podstawową wiedzę na temat kodowania. Do 2017 r. inicjatywa rozprzestrzeniła się na cały kontynent, a w 2018 r. Komisja Europejska poparła inicjatywę w ramach Planu działań na rzecz edukacji cyfrowej, zachęcając wszystkie szkoły w Europie do udziału. W zeszłym roku ruch dotarł do 4,2 miliona uczestników w ponad 80 krajach na całym świecie, co doprowadziło nas do tego dnia. W tym roku Code Week odbędzie się od 10 do 25 października, a jego celem jest dotarcie do połowy wszystkich szkół w Europie, Mapa Europe Code Week Nasze wydarzenia: Odkoduj obraz- wspólnymi siłami tworzymy ruchomy obraz...