Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi to wspaniała okazja do działań edukacyjnych związanych ze środowiskiem wśród najmłodszych uczniów. Edukacja ekologiczna w młodszych klasach może pomóc w wykształceniu nawyków dbania o środowisko, takich jak segregacja odpadów, oszczędzanie energii czy ograniczanie zużycia plastiku.
Obchody Dnia Ziemi stały się okazją do integracji postaw ekologicznych z edukacją matematyczną, techniczną i sztuką.
💚Dzieci w wieku szkolnym mogą szybko zrozumieć, że nasze działania mają wpływ na środowisko. Edukacja ekologiczna pozwala im zrozumieć, dlaczego ochrona przyrody jest ważna i jakie są skutki zanieczyszczenia powietrza, wody czy gleby.
💚W obliczu zmian klimatycznych i wyzwań związanych z ochroną środowiska, młodsze pokolenia będą musiały podejmować działania mające na celu poprawę stanu naszej planety. Edukacja ekologiczna w młodszych klasach przygotowuje je do tych wyzwań.
Jakie działania edukacyjne wprowadziły najmłodszych uczniów w tematykę ochrony zasobów naszej planety?
💚💚Uczniowie dowiedzieli się, jak działania człowieka wpływają na środowisko naturalne, na przykładzie maskonurów. Przeczytali w książce “Misja inspektora Maskonura”, co spotyka te piękne, kolorowe ptaki zamieszkujące Wyspy Owcze znajdujące pomiędzy Szkocją, Norwegią a Islandia. Dowiedzieli się, dlaczego działania człowieka przyczyniają się do ginięcia tych ptaków. poznali ciekawostki dotyczące maskonurów,
💚💚 Budowali modele Ziemi, konewek, kontenerów na odpady i żarówek, a następnie obliczali sumę użytych klocków i układali równania matematyczne.
💚💚 Tworzyli chmury wyrazowe na temat: Natura? Co to znaczy?
Komentarze
Prześlij komentarz