Przejdź do głównej zawartości

Dla naszej planety

Obchody Międzynarodowego Dnia Ziemi to wspaniała okazja do działań edukacyjnych związanych ze środowiskiem wśród najmłodszych uczniów. Edukacja ekologiczna w młodszych klasach może pomóc w wykształceniu nawyków dbania o środowisko, takich jak segregacja odpadów, oszczędzanie energii czy ograniczanie zużycia plastiku. 

Obchody Dnia Ziemi stały się okazją do integracji postaw ekologicznych z edukacją matematyczną, techniczną i sztuką.

💚Dzieci w wieku szkolnym mogą szybko zrozumieć, że nasze działania mają wpływ na środowisko. Edukacja ekologiczna pozwala im zrozumieć, dlaczego ochrona przyrody jest ważna i jakie są skutki zanieczyszczenia powietrza, wody czy gleby.

💚W obliczu zmian klimatycznych i wyzwań związanych z ochroną środowiska, młodsze pokolenia będą musiały podejmować działania mające na celu poprawę stanu naszej planety. Edukacja ekologiczna w młodszych klasach przygotowuje je do tych wyzwań.

 Jakie działania edukacyjne wprowadziły najmłodszych uczniów  w tematykę ochrony zasobów naszej planety?  

💚💚Uczniowie dowiedzieli się, jak działania człowieka wpływają na środowisko naturalne, na przykładzie maskonurów. Przeczytali w książce “Misja inspektora Maskonura”, co spotyka te piękne, kolorowe ptaki zamieszkujące Wyspy Owcze znajdujące pomiędzy Szkocją, Norwegią a Islandia.  Dowiedzieli się, dlaczego działania człowieka przyczyniają się do ginięcia tych ptaków. poznali ciekawostki dotyczące maskonurów,

💚💚 Budowali modele Ziemi, konewek, kontenerów na odpady i żarówek, a następnie obliczali sumę użytych klocków i układali równania matematyczne. 

  


💚💚  Uczyli się segregować odpady do właściwych kontenerów. Rozwiązywali krzyżówkę, następnie wyjaśniali znaczenie haseł recycling, up cycling, reuse. Szukali sposobów na ograniczenie śmieci oraz aktywną postawę ochrony środowiska naturalnego. 


💚💚  Poznali różnice pomiędzy drzewem a drewnem, pomiędzy rodzajami i zastosowaniami drewna.
 

💚💚  Tworzyli chmury wyrazowe na temat: Natura? Co to znaczy?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

List z Afryki

Przyszła wiosenka a z nią... Cel: potrafię opisać i narysować wygląd ptaka wracającego zza morza NaCoBeZu: rozpoznaję i nazywam wiosenne kwiaty, zwiastuny wiosny, rozwiązuję zagadki o polskich ptakach, czytam wiersz z podziałem na role, układam i zapisuję opis bociana. Nazwij kwiaty, które witają wiosnę: Wiosenne kwiaty Posłuchaj i odgadnij , który ptak jest rozwiązaniem zagadki. Obejrzyj film o bocianach i zapamiętaj o nich jak najwięcej szczegółów. Posłuchaj odgłosu, który wydaje bocian  Przeczytaj wiersz w podręczniku na str. 43  z podziałem na role. Pokaż ruchem, co robi człowiek, zwierzę, roślina na wiosnę- kalambury. Zobacz, jak można opisać wygląd bociana: ćwiczenia str. 28-29 .  Opisz i narysuj bociana w zeszycie.  Wstęp zawiera informacje na temat: co opisujesz (nazwa ptaka, skąd pochodzi) Rozwinięcie zawiera informacje na temat: wyglądu zewnętrznego, zachowań, sposobu odżywiania, poruszania się. Zakończenie zawiera informacje na temat: Twojego stosunku do zwierzęcia.   

Detektywistyczne zagadki

 Rozwiązujemy zagadki z Detektywem Pozytywką Grzegorz Kasdepke to autor pełnych humoru książek dla dzieci i młodzieży, napisał ich ponad 60. Zajmuje się również pisaniem artykułów dla dorosłych, a także scenariuszy do seriali i programów telewizyjnych. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu   spotkanie z autorem Jakie znamy książki Grzegorza Kasdepki? m.in.: Wakacje Potworaka Skąd się wziął pomysł na detektywa Pozytywkę? Grzegorz Kasdepke zdradza tajemnice   Grzegorz Kasdepke wydał całą serię książek o detektywie Pozytywce. Napisz tytuły książek w sposób chronologiczny, czyli od najwcześniejszych do najpóźniejszych wydań. Detektyw Pozytywka  Nasza Księgarnia 2005 Wakacje detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2011 Pamiątki detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2007 Nowe kłopoty detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2006 Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki  Nasz

Nowy Rok Szkolny

  Już wrzesień, czas do szkoły! Wspomnimy zabawy i wakacyjne beztroski, powitamy kolegów i koleżanki z wioski. Zapraszamy do pierwszej klasy- tutaj czekają cię przygody,  nowe przyjaźnie i nowe wyzwania w pogody i niepogody. Ale nie martw się, bo to też może być zabawa- Jeśli będziesz ciekawy, pracowity i odważny To na pewno osiągniesz sukces i .. niejedno zmartwienie zamienisz w zadowolenie! Jesteśmy zespołem, razem damy radę! Stworzymy wspaniałą, wesołą gromadę. Życzę ci szczęśliwego i owocnego roku szkolnego! Jestem Waszą nową Panią.   Mam na imię Iwona.  Bardzo lubię poznawać świat, wędrować po górach, zwiedzać nowe miejsca.  Jestem wielką entuzjastką i orędowniczką ochrony otaczającej nas natury. Powitanie autorstwa Iwona Pawłowska 🎵🎸 Dzień dobry 👌🎵 W mojej szkole 1. Pierwszy dzwonek dziś zadzwonił,  w pierwszej klasie jestem już.  W mojej szkole jest wesoło,  mam przyjaciół chyba stu. Ref.: Czytam, liczę, recytuję,  piszę, tańczę, koloruję.  Tak mi w szkole mija cza