Przejdź do głównej zawartości

Bezpieczny Internet

 


Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. W tym roku przypadł 7 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych zaplanowane zostały aż do końca marca 2023.
Co zrobiliśmy w tym roku w imię e-bezpieczeństwa?
  • Zaktualizowano treści związane z korzystaniem z Internetu na lekcjach oraz umiejętności korzystania z mediów i informatyki w świetle aktualnego i technologicznego rozwoju 
  • Przeprowadzono działania uświadamiające dzieci i młodzież dotyczące rodziny w celu zapewnienia nadzorowanego, ograniczonego i celowego korzystania z zasobów internetowych
  • Uświadomiono rodziców na temat ich ścieżek kontroli i możliwości technologicznych oraz rozwijanie i poszerzanie niezbędnych praktyk.  
  • Fotografowanie i nagrywanie filmów na terenie szkoły i ogrodu szkolnego jest zabronione, z wyjątkiem osób wyznaczonych przez administrację szkoły oraz w innych godzinach niż zajęcia i programy, o których chcą wiedzieć rodzice. Zakaz ten obowiązuje również wtedy, gdy jeden uczeń chce robić zdjęcia i nagrywać wideo innemu uczniowi. Zdjęcia i filmy wykonane przez osoby wyznaczone przez administrację szkoły mogą być publikowane na oficjalnej stronie internetowej szkoły oraz w środowisku wirtualnym wyłącznie na wniosek i pisemną zgodę rodziców ucznia. Zdjęcia i filmy związane z rodzicami rodziców, którzy nie wyrażają zgody na swoich uczniów, nie są publikowane. 
  • Dane osobowe ucznia nigdy nie są umieszczane na zdjęciach i filmach publikowanych przez pracowników szkoły. Wideokonferencje są nadzorowane odpowiednio do wieku i umiejętności uczniów. Wideokonferencje będą odbywać się za pośrednictwem formalnych i zatwierdzonych kanałów komunikacji, po przeprowadzeniu rzetelnej oceny ryzyka.
  • Z uczniami prowadzono zajęcia uświadamiające mając na celu sposób ochrony dziecka przed zagrożeniami poprzez zdobywanie wiedzy, świadomości i zachowania oraz dążenie do tego celu. 
  • Jako partnerzy projektu uczestniczyliśmy w działaniach związanych z doskonaleniem zawodowym w portalu rozwoju zawodowego eTwinning. Wszyscy przyjęliśmy politykę bezpieczeństwa online (e-Security). Wszyscy nasi partnerzy zdają sobie sprawę, że zachowanie w Internecie może mieć wpływ na rolę i reputację szkoły. Informacje i wskazówki dla rodziców dotyczące bezpieczeństwa w Internecie. są oferowane rodzicom w różnych formach. Rodzice będą zachęcani do odgrywania pozytywnych zachowań dla swoich dzieci w Internecie.
  • Uczniowie uczestniczyli w Konferencji Asów Internetu i zdobywali nowe umiejętności

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

List z Afryki

Przyszła wiosenka a z nią... Cel: potrafię opisać i narysować wygląd ptaka wracającego zza morza NaCoBeZu: rozpoznaję i nazywam wiosenne kwiaty, zwiastuny wiosny, rozwiązuję zagadki o polskich ptakach, czytam wiersz z podziałem na role, układam i zapisuję opis bociana. Nazwij kwiaty, które witają wiosnę: Wiosenne kwiaty Posłuchaj i odgadnij , który ptak jest rozwiązaniem zagadki. Obejrzyj film o bocianach i zapamiętaj o nich jak najwięcej szczegółów. Posłuchaj odgłosu, który wydaje bocian  Przeczytaj wiersz w podręczniku na str. 43  z podziałem na role. Pokaż ruchem, co robi człowiek, zwierzę, roślina na wiosnę- kalambury. Zobacz, jak można opisać wygląd bociana: ćwiczenia str. 28-29 .  Opisz i narysuj bociana w zeszycie.  Wstęp zawiera informacje na temat: co opisujesz (nazwa ptaka, skąd pochodzi) Rozwinięcie zawiera informacje na temat: wyglądu zewnętrznego, zachowań, sposobu odżywiania, poruszania się. Zakończenie zawiera informacje na temat: Twojego stosunku do zwierzęcia.   

Detektywistyczne zagadki

 Rozwiązujemy zagadki z Detektywem Pozytywką Grzegorz Kasdepke to autor pełnych humoru książek dla dzieci i młodzieży, napisał ich ponad 60. Zajmuje się również pisaniem artykułów dla dorosłych, a także scenariuszy do seriali i programów telewizyjnych. Przez wiele lat był redaktorem naczelnym czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”. Za swoją twórczość otrzymał wiele nagród i wyróżnień. Jest Kawalerem Orderu Uśmiechu   spotkanie z autorem Jakie znamy książki Grzegorza Kasdepki? m.in.: Wakacje Potworaka Skąd się wziął pomysł na detektywa Pozytywkę? Grzegorz Kasdepke zdradza tajemnice   Grzegorz Kasdepke wydał całą serię książek o detektywie Pozytywce. Napisz tytuły książek w sposób chronologiczny, czyli od najwcześniejszych do najpóźniejszych wydań. Detektyw Pozytywka  Nasza Księgarnia 2005 Wakacje detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2011 Pamiątki detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2007 Nowe kłopoty detektywa Pozytywki Nasza Księgarnia 2006 Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki  Nasz

Nowy Rok Szkolny

  Już wrzesień, czas do szkoły! Wspomnimy zabawy i wakacyjne beztroski, powitamy kolegów i koleżanki z wioski. Zapraszamy do pierwszej klasy- tutaj czekają cię przygody,  nowe przyjaźnie i nowe wyzwania w pogody i niepogody. Ale nie martw się, bo to też może być zabawa- Jeśli będziesz ciekawy, pracowity i odważny To na pewno osiągniesz sukces i .. niejedno zmartwienie zamienisz w zadowolenie! Jesteśmy zespołem, razem damy radę! Stworzymy wspaniałą, wesołą gromadę. Życzę ci szczęśliwego i owocnego roku szkolnego! Jestem Waszą nową Panią.   Mam na imię Iwona.  Bardzo lubię poznawać świat, wędrować po górach, zwiedzać nowe miejsca.  Jestem wielką entuzjastką i orędowniczką ochrony otaczającej nas natury. Powitanie autorstwa Iwona Pawłowska 🎵🎸 Dzień dobry 👌🎵 W mojej szkole 1. Pierwszy dzwonek dziś zadzwonił,  w pierwszej klasie jestem już.  W mojej szkole jest wesoło,  mam przyjaciół chyba stu. Ref.: Czytam, liczę, recytuję,  piszę, tańczę, koloruję.  Tak mi w szkole mija cza