Dzisiaj uczestniczyliśmy po raz ostatni w cyklu lekcji Mali matematycy Uniwersytetu Dzieci.
Ostatnie zajęcia zatytułowane były "Tajemniczy świat figur geometrycznych". Podczas tej lekcji przyjrzeliśmy się dokładnie podstawowym figurom geometrycznym. Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób produkowane są znaki drogowe. Ogromnie zadziwiło nas, jak stare są pierwsze znaki drogowe.
Zajęcia były zaskakujące. Pierwsze zadanie trochę nas zaskoczyło, jednak każdemu udało się je wykonać. Przy pomocy różnych przedmiotów rozwiązywaliśmy różne zagadki i samodzielnie konstruowaliśmy figury mniejsze i większe od wybranej przez nas plastikowej figury. Okazało się, że najtrudniej było nam pomniejszyć lub powiększyć kwadrat. Niektórym ta sztuczka udała się znakomicie.
Dodatkowo poznaliśmy ciekawe sposoby na narysowanie koła oraz zauważyliśmy od czego zależy, by rysowane koło było większe lub mniejsze.
Do tego celu użyliśmy patyczków. Niektórzy z nas próbowali rozwiązać zagadkę rysowania koła z dostępnych z użyciem na ławce przedmiotów lub gumki do włosów. Okazało się że narysowany kształt bardziej przypomina owal , nie koło. Dowiedzieliśmy się również, czym jest i jak narysować odcinek.
Na koniec lekcji z wielką radością projektowaliśmy geometryczne krainy na podstawie opowieści o trzech państwach: Republice Koła, Zjednoczonemu Królestwu Prostokątów oraz Trójkątlandii. Ta lekcja była bardzo ciekawa i przyniosła uczniom wiele radości i zadowolenia z poznanych nowych wiadomości.
Komentarze
Prześlij komentarz